FauxPseudo @lemmy.worldM to Cooking @lemmy.world · 1 month agoCost per person, $3.90lemmy.worldimagemessage-square21linkfedilinkarrow-up159arrow-down119file-text
arrow-up140arrow-down1imageCost per person, $3.90lemmy.worldFauxPseudo @lemmy.worldM to Cooking @lemmy.world · 1 month agomessage-square21linkfedilinkfile-text
minus-squareF/15/Cali@threads.net@sh.itjust.workslinkfedilinkarrow-up5·1 month agoTo expand on that, if you aren’t purchasing from Walmart, you’re effectively losing money every day. Not only are they bankrupting you through government subsidies funneling your money to them, they’re hurting people to do it.
To expand on that, if you aren’t purchasing from Walmart, you’re effectively losing money every day. Not only are they bankrupting you through government subsidies funneling your money to them, they’re hurting people to do it.